Poznejte Boskovice a Moravský kras

Boskovice jsou město v okrese Blansko v Jihomoravském kraji. Leží 38 km severně od Brna a pouhých 25 km od Moravského krasu kde se nachází několik krápníkových jeskyní a známá propast Macocha.

Moravský kras je součástí nejdelšího jeskynního systému v České republice, délka zmapovaných prostor dosahuje 35 km. 

Návštěvníci punkevních jeskyní se dostanou až na dno propasti Macocha a zároveň mohou podniknout romantickou plavbu na lodičkách na podzemní říčce Punkvě. 

V Boskovicích to žije. Pořádá se zde mnoho tradičních akcí, které jsou podporovány nejen městem, ale i obyvateli. První sobotu v dubnu probíhá akce k zahájení turistické sezóny. Nejznámější je pak festival Boskovice, který se pořádá již přes 20 let. Můžete zažít koncerty v amfiteátru letního kina i na dalších místech. Program také zahrnuje promítání různých filmů a další hudební akce.

Husí slavnosti se v Boskovicích odehrávají v areálu parku u Zámeckého skleníku a návštěvníky láká nejvíce trh lidových řemesel, kde si můžete jednotlivé tradiční výrobky zakoupit. Nechybí ani občerstvení a doprovodný program. Můžete tak vidět klasické stejnokroje a užit si pohodový den. Husí slavnosti probíhají na přelomu září a října.

Samozřejmostí je pak Vánoční jarmark nebo silvestrovské promítání v letním kině. V Boskovicích probíhá mnoho dalších kulturních akcí v průběhu celého roku, jako je festival dechových orchestrů nebo jarní sraz Velorexů.

 

Zajímavosti kousek restaurace Záložna

V těsné blízkosti resturace Záložna se nachází Židovská čtvrť, nedaleko je Zámek Boskovice a Hrad Boskovice. I milovníci přírody si přijdou na své v Arboretu Šmelcovna, Westernparku Boskovice nebo při návštěvě koupaliště, či pohledu z radniční věže.

Severozápadně od města leží vodní nádrž Boskovice a Přírodní park Řehorkovo Kořenecko.

 

Čistá příroda všude okolo

Severozápadně od města leží vodní nádrž Boskovice a Přírodní park Řehorkovo Kořenecko.

Můžete také vyrazit do Arboreta Šmelcovna nebo si užít show ve Westernovém městečku Boskovice.

Zobrazit tipy na výlet

 

Vyberte si, co chcete navštívit

Westernové městečko Boskovice

Arboretum Šmelcovna

Zahradnictví Lebiš

Obec Vavřinec

Rozhledny v Moravském krasu

Hrad Boskovice

Zámek Boskovice

http://www.propast-macocha.cz/punkevni-jeskyne.html

 

Informace o dění v Boskovicích sledujte na webu města

Město Boskovice